نرم افزار سبد سهام

زمان مطالعه: 4 دقیقه نرم افزار سبد سهام سبد سهام یا پرتفوی چیست؟ پرتفوی یا همام سبد دارایی، مجموعه ای از سهام خریداری شده توسط سرمایه گذاران بورسی می باشد که در واقع، این سبد سرمایه گذاری، به معامله گران در شرکت سپرده گذاری مرکزی، کمک می کند دارایی های مالی خود را به چند دسته تقسیم کرده و ...

4 دقیقه
0 دیدگاه
سرآمد نوین
زمان مطالعه: 4 دقیقه

نرم افزار سبد سهام

سبد سهام یا پرتفوی چیست؟

پرتفوی یا همام سبد دارایی، مجموعه ای از سهام خریداری شده توسط سرمایه گذاران بورسی می باشد که در واقع، این سبد سرمایه گذاری، به معامله گران در شرکت سپرده گذاری مرکزی، کمک می کند دارایی های مالی خود را به چند دسته تقسیم کرده و از اینکه با ریسک فراوان، در این بازار مالی فعالیت کنند، جلوگیری می کند.

پس مفهوم پرتفوی به مجموعه‌ای از دارایی‌ها اشاره دارد که در آن فرد سرمایه‌گذار سعی می‌کند با انتخاب انواع دارایی‌ها، سرمایه خود را در بخش‌های مختلف سرمایه‌گذاری کرده و ریسک مختص یک دارایی خاص را متحمل نشود. به عبارت دیگر با ایجاد تنوع مناسب از انواع دارایی‌ها به اصطلاح، همه تخم‌مرغ‌هایش را در یک سبد قرار نمی‌دهد.

ضرورت استفاده از نرم افزار سبد سهام چیست؟

استفاده از نرم افزار مالی سبد سهام، امور مالی را کنترل و مدیریت کرده وباعث تسهیل در کارایی بهتر مسئولان یک شرکت سرمایه گذاری خواهد شد. خرید نرم افزار پرتفوی مالی، به استفاده‌کنندگان این امکان را می‌دهد که به تمام جزئیات مالی و گزارشات به صورت لحظه ای دسترسی داشته و تمام خرید و فروش ها در بازار سرمایه را در یک سازمان به صورت آنلاین مورد بررسی قرار دهند؛ با استفاده از یک نرم افزار مالی مناسب که حسابدار، روی تمام عملیات مربوط به خرید و فروش، سود و زیان، گزارشات جامع نظارت داشته و می‌تواند آن‌ها را پیگیری کند.

نرم افزار سبد سهام سرآمدنوین در تمامی بند ها حسابرسی شده و تمامی گزارشات، مورد تایید حسابرس است.

نرم افزار سبد سهام چه امکاناتی دارد؟

 

از جمله امکانات مهم و کاربردی در نرم افزار تخصصی مالی سبد سهام به شرح ذیل می باشد:

1) سیستم قابلیت لینک به حسابداری همکاران سیستم، راهکاران، سپیدار و شماران و نماد و تدبیر و … را جهت صدور و ارسال کلیه اسنادحسابداری از جمله خرید و فروش، ثبت افزایش سرمایه، ثبت سود نقدی، ثبت ارزش اسمی و … تا چندین سطوح حسابداری بر اساس نوع سرمایه‌گذاری (کوتاه ‌مدت و بلند مدت) و نوع شرکت (وابسته، فرعی) را دارا می باشد. و روزانه به صورت اتومات سند حسابداری صادر میکند

2) سیستم قابلیت دریافت اطلاعات خرید و فروش سپرده‌گذاری مرکزی در زمان‌های مشخص بصورت اتوماتیک و بارگزاری فایل در سیستم سبد سهام را به صورت اتومات دارا بوده و بدین گونه کلیه اطلاعات در هر روز بدون نیاز به کاربر در دسترس خواهد بود و نیاز کاربر برای بروزرسانی اطلاعات خرید و فروش را حذف کرده است.

3) سیستم قابلیت اتصال به سایت اطلاعاتی سازمان بورس را دارا بوده (TSETMC) و از طریق وب سرویس اطلاعات آمار معاملات روزانه، افزایش سرمایه، سود نقدی و … را کامل با ساختار و اطلاعات پایه بورس بعد از اتمام تایم بازار بروز‌ رسانی می کندو آمار معاملات روزانه به صورت اتومات بروز رسانی می شود.

4) سیستم قابلیت مغایرت‌گیری براساس تاریخ مشخص و سبد معاملاتی با کارگزاری خرید و فروش (بصورت اتوماتیک) با خروجی اکسل  کارگزاری را دارا می باشد و بدین صورت قبل از صدور سند حسابداری امکان مغایرت‌گیری با کمترین خطا وجود دارد.

5) امکان مغایرت‌گیری با فایل سپرده گذاری مرکزی بر اساس تاریخ مشخص در سیستم به تفکیک نماد معاملاتی شرکت وجود دارد که می توانید مانده تعداد سهام طبق ddn سپرده گذاری مرکزی را چک کنید.

6) امکان محاسبه تخفیف‌های کارمزد کارگزاری با اعمال ستون جداگانه بر روی کارگزار خاص و سهام خاص وجود دارد.

7) اعمال تخفیف های کارمزد کارگزاری به صورت روزانه و ماهیانه

8) امکان تعریف سال های مالی مختلف بر اساس سال مالی شرکت

9) براساس کاربران مختلف امکان تعریف چندین سبد معاملاتی وجود دارد.

10)امکان ثبت پرداخت ارزش اسمی از محل آورده نقدی یا از محل مطالبات

11)تهیه گزارشات بر اساس هر سبد، گزارش هایی از جمله گزارش خرید و فروش کارگزاری ،گزارش مانده سهام، گزارش گردش سهام، گزارش قیمت تمام شده با ارزش بازار و گزارش جامع سهام که تمامی داشبرد گزارشات شامل پرینت و خروجی اکسل می باشد.

چرا سرآمد نوین؟

1.سهولت در استفاده:

سبد سهام باید دارای رابط کاربری آسان باشد و از ویژگی‌های غیر ضروری دوری کرده باشد.

2.دسترسی چندکاربره:

نرم افزار سبد سهام سرآمدنوین دارای قابلیت های افزایش کارایی با تعداد کاربران، انعطاف پذیری، قابلیت استفاده مجدد و توان پشتیبانی بالا است.

3.آنلاین بودن نرم افزار پرتفوی سبد سهام:

نرم افزار سبد سهام روزانه به صورت آنلاین به سایت TSETMC متصل و پرتفوی مالی به صورت اتومات طبق اطلاعات پایه سازمان بورس بروز رسانی می شود و به صورت آنلاین میتوانید پرتفوی مالی خود را رصد کنید.

4.امنیت داده‌ها:  نرم افزار از طریق دو سرور داخلی خود شرکت های سرمایه گذاری نصب و راه اندازی می شود که برای امنیت بالا سرور (AP) و سرور پایگاه داده (SQL) از هم جدا هستند.

5.پشتیبانی فنی: بهتر است قبل از خرید نرم افزار حسابداری از رابط کاربری آسان آن مطمئن شوید. نرم افزار حسابداری را انتخاب کنید که پشتیبانی فنی خوبی داشته باشد و در اسرع وقت از طریق کانال‌های ارتباطی مختلف نظیر ایمیل، تلفن یا شبکه‌های اجتماعی پاسخگوی مشکلات شما باشند. تیم پشتیبانی فنی نرم افزار های سرآمد نوین همه روزه از ساعت8 تا 17 پاسخگوی تمامی سوالات و مشکلات شما می باشند.

  • کلام آخر

با افزایش نیاز به نرم افزار مالی بورس شرکت‌ها زیادی اقدام به طراحی و تولید آن برای کسب و کار‌های مختلف می‌کنند. از بین این برند‌های مختلف، تنها شرکت سرآمدنوین است که با پشتیبانی قوی، قیمت به صرفه، استفاده از تکنولوژی‌های بروز و ارائه راهکار‌های تخصصی، به انتخاب اول و آخر شرکت های سرمایه گذاری و هلدینگ ها تبدیل شده است

اگر در بازار سرمایه فعالیت میکنید و به دنبال نرم افزاری هستید که نیاز شما در بازار سرمایه پاسخگو باشد و کار کاربر مالی و سرمایه گذاری را تسهیل کند هوشمندانه ترین رفتار انتخاب مجموعه سرآمدنوین است

سرآمد پیشرو در بازار های مالی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *